Ankenævnets sagkyndige

​Sagkyndige udpeget af Danske Anlægsgartnere

Anlægsgartnermester

Leif Rasmussen
Vandmestervej 31
2530 Tåstrup

​​Tlf. 4352 7802

Mobil 2341 2192

Landskabsarkitekt
Anne Fischer Stausholm
Herslevvej 49, Herslev
4000 Roskilde

Tlf. 4642 4181

Anlægsgartnermester
Lars Aarup
Dragsmøllevej 24
4534 Hørve

Tlf. 5965 6639

Anlægsgartnermester
Søren Ribergaard
Ravnshøjgyden 4
5750 Ringe

Tlf. 6599 1610

sribergaard@.dk

Anlægsgartnermester
Flemming Pedersen
Assensvej 297
5771 Stenstrup

Tlf. 6226 3136
Mobil 4086 3136

Anlægsgartnermester
Ejvind Røge
Aggersundvej 255
9690 Fjerritslev

Mobil 6161 1844

Anlægsgartnermester
Frank Sørensen
Juelsbjerg 13, Fjeldsted
6200 Åbenrå

Mobil 4027 9966

Anlægsgartnermester
Leon Askov
Tranbjerg Stationsvej22-24
8310 Tranbjerg J

Tlf. 8629 5323

Mobil 4019 5327

Sagkyndige udpeget af Danske Malermestre

Malermester
Finn Barsdal
Valby Langgade 221
2500 Valby

Tlf. 3617 8310
Mobil 4085 8310

Malermester
Betina Meincke
Skolevej 7
4180 Sorø

Mobil 2247 0007

Malermester
Jesper Hørberg
Vingevej 8
4900 Nakskov

Tlf. 5492 0544

Malermester
Finn Murrekilde
Cikorievej 26
5220 Odense C

Tlf. 6590 5013
Mobil 4016 6119

Malermester
Niels Jantzen
Præstegade 16
5300 Kerteminde

Tlf. 6532 1355
Mobil 2149 9466

Malermester
Brian Pedersen
Svendborgvej 69 A
5600 Fåborg

Tlf. 6261 7795
Mobil 2021 7795

brian.maler@.dk

www.svanningemalerforretning.dk

Malermester
Poul Grarup
Vestergade 5
6051 Almind

Tlf. 7556 1560
Mobil 2443 3621

Malermester
John Callesen
Vestergade 51
6500 Vojens

Tlf. 7454 3536
Mobil 4051 9942

Malermester

Jens Noes
Sønder Savstrupvej 4
7500 Holstebro

Tlf. 9724 4400
Mobil 2097 4533

noes@pc.dk​

Malermester
Jette N. Thomsen
Kirsebærvej 39
7800 Skive

Tlf. 9752 6873
Mobil 4086 6873

Malermester
Søren Dyhr
Nordlandsvej 76
8240 Risskov

Tlf. 7027 1211
Mobil 2969 8211

sd@mfeh.dk​​

Malermester

Peter Laier
Industrivej 9
8410 Rønde

Tlf. 8637 9238
Mobil 4037 9238

pl@peterlaier.dk​​​

Malermester
Evald Sørensen
Leandervej 12
9000 Aalborg

Tlf. 9818 0712
Mobil 2343 6465

Malermester
Peter Vejby
Vandværksvej 23
9800 Hjørring

Mobil 4058 3063

Sagkyndige udpeget af Dansk Håndværk

Tømrer- og snedkermester
Klaus Lebæk
Gelstedvej 45
5560 Årup

Mobil 4045 8552

Tømrer- og snedkermester
Henning Hansen
Hjortegyden 30, Hjorte
5591 Gelsted

Mobil 4036 5858

Tømrermester
Kresten Larsen
Fabriksvej 2
7760 Hurup Thy

Tlf. 9795 2046
Mobil 2234 1289

@hassinghuset.dk

www.hassinghuset.dk

Tømrermester
Palle Breinholt
Vestergårdsvej 46
9690 Fjerritslev

Tlf. 9821 3355
Mobil 3098 0025

Tapetsermester

Tanja Colette Fuglsang​

Lillehøjvej 2
8600 Silkeborg

Tlf. 8681 1018
Mobil 2343 2377

Byggerådgiver

Ole Enghoff-Poulsen
Klampenborgvej 241
2800 Kongens Lyngby

Tlf. 4241 3949

Sagkyndige udpeget af Arbejdsgiverne

Kleinsmed

Flemming Kappel
Amager Landevej 233
2770 Kastrup

Mobil 2211 4060

Civilingeniør
Sten Stjerne Hansen
Algade 12-14
4220 Korsør

Tlf. 5837 0398

Mobil 4014 1398

Installatør
John Rasmussen
Langelinie 11
5450 Otterup

Mobil 4016 4767

Installatør og kloakmester
Svend Aage Kusk
Lemmingvej 1 B, Sejling
8600 Silkeborg

Tlf. 8685 5065
Mobil 4045 5065

Vvs-installatør

Jørgen Christensen
Kædegårdsalle 5
9490 Pandrup​

Mobil 2074 7566

Sagkyndige udpeget af Kristelig Arbejdsgiverforening

Vvs-installatør
Kristen Villadsen
Skærshøjvej 9
7790 Thyholm

Håndværkets Ankenævn

Islands Brygge 26
2300 København S

Tlf.​

7020 2537 (Kl. 13-15)

Fax

​7020 2567

E-mail: ​